A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство "Старокостянтинівська багатопрофільна лікарня"
Omnium atrium medicina noblissima est (З усіх наук медицина – найблагородніша)

Електронний лікарняний

Дата: 16.06.2021 10:44
Кількість переглядів: 306

Електронний лікарняний.

       Електронний лікарняний – це документ, який підтверджує тимчасову непрацездатність працівника. Він зареєстрований в спеціальному реєстрі та має індивідуальний номер. Порядок організації ведення Електронного  реєстру  листків непрацездатності та надання інформації з нього визначений  Постановою Кабінету Міністрів України  від 17.04.2019 р. № 328 ( в редакції Постанови  КМУ від 31.03.2021 р. № 323). Такий лікарняний є підставою для нарахування страхових виплат.

       Усі медичні установи України повністю перейдуть на електронні лікарняні з 1 вересня 2021 року. До цього діятиме перехідна модель: лікарі будуть формувати висновки про тимчасову непрацездатність в електронному вигляді, але пацієнти отримуватимуть на руки паперові листки.

Який порядок оформлення електронного лікарняного листа для пацієнта?

      Для того, щоб лікар оформив електронний лист непрацездатності, пацієнтові необхідно особисто прийти до нього на прийом. За результатами медичного огляду лікар визначить, чи потрібно направляти хворого до профільного фахівця або призначить лікування самостійно.

     Лише після особистого прийому пацієнта лікар формує медичний висновок про тимчасову непрацездатність.  Порядок формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я визначений Наказом МОЗ України від 01.06.2021 р. № 1066 "Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення її перевірки".

Формування медичного висновку в Реєстрі ідентифікованим пацієнтам здійснюється лікуючим лікарем при пред'явлені паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу непрацездатного. Заповнюючи документ, він обов’язково вносить інформацію про діагноз та стан пацієнта, зазначає терміни лікарняного (з врахуванням можливого продовження). Після внесення всіх даних лікар обов’язково ставить свій електронний підпис, а також позначає дані про свою посаду, дату та час реєстрації інформації про звернення пацієнта.

     Слід зауважити, якщо пацієнт одужає в попередньо визначений лікарем термін, лікарняний закриється автоматично, тобто без особистого візиту до медичного закладу. Проте, якщо лікарняний потрібно продовжити, пацієнту доведеться ще раз відвідати свого лікаря. Під час цього візиту лікар оцінює стан здоров’я хворого і переконується в необхідності продовження лікарняного.

Який алгоритм дій при заповненні (видачі) електронного лікарняного листа?

  • дані про випадок тимчасової втрати працездатності вносяться в спеціальний електронний реєстр (ЕРНЛ) за номером облікової картки платника податків – ідентифікаційним номером;
  • кожному зареєстрованому електронному лікарняному листку автоматично присвоюється індивідуальний номер, який в подальшому не можливо змінити або присвоїти комусь іншому;
  • лікарняний листок вважається виданим з моменту реєстрації внесеної інформації про тимчасову непрацездатність до Реєстру за цим номером;
  • після реєстрації лікарняного листа, пацієнтові за бажанням можуть видати повідомлення про реєстрацію листка непрацездатності в паперовій формі;
  • в той же день, про видачу лікарняного листа пацієнт інформується Пенсійним фондом через Електронний кабінет на порталі електронних послуг фонду;
  • повідомлення про видачу лікарняного автоматично направляється роботодавцю в електронний кабінет, оскільки саме роботодавець є страхувальником пацієнта.

Чи може роботодавець перевірити електронний лікарняний своїх працівників?

Так, роботодавець зможе перевіряти лікарняні листки своїх працівників. Для цього роботодавцю необхідно мати електронний підпис та зайти в особистий кабінет, який розміщений на вебпорталі Пенсійного фонду. Перевірка електронного лікарняного листка відбуватиметься за ідентифікаційним номером працівника.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора